Herbalife Dengeli Beslenme Ürünleri

Dengeli beslenme, sağlıklı bir hayata adım atabilmenin temel direğidir. Özellikle günümüz modern dünyasında sürekli karşımıza çıkan dengeli beslenme kavramı, temel itibariyle neyi ne için ne kadar miktarda yememiz gerektiğini bilmektir. Son dönemlerde özellikle bilgi teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel olarak belirli bilince ulaştık; ancak halen bu hususta bilinmesi gerekenler noktasında birtakım eksikliklerimiz mevcuttur. Söz gelemi hala pahalı yiyeceklerin besin değerlerinin ucuz besinlere göre fazla olduğuna yönelik yanlış bir kanı bulunmaktadır. Bu ve bunun gibi yerleşik yanlış düşünceleri değiştirmek için yıllardır doğrudan satış yoluyla sizlere ulaşan Herbalife, sizlere dengeli beslenme yoluyla formda bir yaşama kavuşma fırsatı sunuyor. Peki, dengeli beslenme ne şekilde olmalıdır, Herbalife’ın bu konuda sunmuş olduğu herbalife dengeli beslenme ürünleri nelerdir?

Herbalife İle Dengeli Beslenmenin Anahtarları

Yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi dengeli beslenme konusunda özellikle bilinmesi gereken şey; neyin dengeli beslenme konusunda elimizi güçlendireceği, neyin alımına sınır getirilmesi gerektiği bağlamında bilinçlenmektir. Bu açıdan ele alacağınız ilk konu kesinlikle protein alımı olacaktır; çünkü protein, tüm hayatın yapıtaşıdır.

Hücrelerin büyümesi ve dokuların onarımı açısından olmazsa olmaz konumda bulunan protein, bir yandan bizleri uzun süre tok tutarak iştahımızı kontrol altından tutmamıza yardımcı olurken; diğer yandan ihtiyacımız olan enerji için temel bir gereksinim olma özelliği göstermektedir. Yumurta, balık, yağsız durumdaki kırmızı ve beyaz et, fasulye ve kuru bakliyat ile sert kabuklu yemişlerde bol miktarda bulunan protein, bağışıklık sisteminin düzgün ve sorunsuz bir biçimde işlemesine yardımcı olması açısından da hayati önemdedir. herbalife dengeli beslenme ürünleri arasında en çok talep edilen ürünlerin başında gelen Formül 1 Shake Karışım almanız gereken günlük protein ihtiyacınızı karşılamanız için sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Protein ile birlikte egzersizlerimizi de içine alacak şekilde, günlük aktivitelerimiz için ziyadesiyle önemli olan, vücudumuzun enerji kaynağı konumundaki karbonhidratlar da dengeli beslenme noktasında büyük bir önem arz etmektedir. Bilhassa:

  • Tam tahıllı gıdalar
  • Meyveler
  • Sebzeler
  • Fasulye ve kuru bakliyatlarda fazlasıyla bulunan sağlıklı karbonhidratlar da herbalife dengeli beslenme ürünleri arasında yer almaktadır.

Vücudun normal büyümesi ve gelişimi noktasında temel bir ihtiyaç olan vitamin ve mineraller de sağlıklı kilo kontrolünü, zindeliği ve vücudun genel sağlığını desteklemeleri açısından dengeli beslenmenin vazgeçilmezleridir. Modern hayatın stresi, kötü beslenme alışkanlıkları, hava kirliliği gibi etmenler sebebiyle beslenmemizi kesinlikle vitamin ve minerallerle desteklememiz şarttır; zira vitamin eksikliği vücudumuzda kalıcı hasarlara neden olabilmektedir. Bununla birlikte vitaminler, gıdalardan enerji almamıza yardımcı olurken; derinin, kemiklerin ve kasların büyümesi ve onarılması hususunda da fazlasıyla kıymetlidir. Ayrıca vücudumuzda üretilmeyen kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineralleri de dışarıdan almamız gerekmektedir. Bu açıdan Herbalife Vitamin ve Mineral Tablet, herbalife dengeli beslenme ürünleri arasında ihtiyacınız olan temel besleyici maddelerin karşılanması yolunda elinizi fazlasıyla güçlendirecektir.

Özellikle son dönemlerde, vücudumuz için ne kadar önemli olduğu konusunda belirli bir hassasiyet oluşan lifler de bilhassa sindirim sistemini dengeleme bağlamında oldukça kritik bir öneme haizdir. Gıdaları sindirim kanalında hareket ettirmeye, karbonhidratların emilerek kana geçirilmesini yavaşlatarak şeker seviyesini sabit tutmaya yardımcı olan lifler fasulye ve baklagiller, tam tahıllı besinler, pirinç, makarna gibi yiyeceklerde mevcuttur. herbalife dengeli beslenme ürünleri yelpazesinde ise; Herbalife Bitkisel Lif Tablet ile günlük lif ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.
İDEAL KİLONUZDA MISINIZ?
Boyunuz : Cm
Kilonuz : Kg
Yaşınız :
Cinsiyetiniz :
İdeal Kilonuz : Kg
Fark : Kg
Beden Kitle İndeksi (BKİ) kilonuzun sağlıklı sınırlar içerisinde kalıp kalmadığını ölçme yöntemidir.